Kalendarz

Warsztat pieśniarsko-zielarski

  • 15.05.2021
  • 11.00
  • Knyszewicze k. Szudziałowa
  • Warsztaty

Zapraszamy na warsztaty wiosennych pieśni tradycyjnych przeplecione ziołami! W tradycji ludowej wiosnę ośpiewywano rozmaitymi pieśniami obrzędowymi (i nie tylko) np. konopielkami, rohulkami, sadońkami, wesniankami. Nauczymy się kilku z nich. Żeby móc zaśpiewać je mocnym głosem, przyda się odpowiednia rozgrzewka ruchowa i oddechowa na świeżym powietrzu.

Warsztat śpiewaczy poprowadzi Julita Charytoniuk – śpiewaczka, bębnistka, kulturoznawczyni, animatorka kultury. Od kilkunastu lat prowadzi badania terenowe w Polsce oraz na Polesiu ukraińskim i białoruskim. Dokumentuje i wykonuje pieśni, opracowuje i wydaje płyty z muzyką tradycyjną. Prowadzi warsztaty śpiewu, często we współpracy z wiejskimi wykonawcami, od których wciąż się uczy. Współtworzy zespoły: Z Lasu, Południce, Kapela Batareja, Pieśni Piękne, Otako, Kormorany/Wykluczeni.

A zielarski poprowadzę ja – Agnieszka Prymaka – zielarka, prawie dyplomowany zielarz-fitoterapeuta (egzamin zdałam, została mi tylko praca dyplomowa), pasjonatka ziół, życia w zgodzie z naturą i z sobą. Od kilku lat prowadzę Zielską Kolonię, firmę związaną z miejscem w którym mieszkam, tu prowadzę warsztaty o szerokim pojęciu "zielarskim", ale też zapraszam do prowadzenia warsztatów ciekawe osobistości, tak jak tym razem Julitę.

 

Co na warsztatach:
– 11.00 – rozpoczęcie
Usiądziemy w mojej przestrzennej altance z ziołową herbatką czy gotowaną z przyprawami kawką, poznamy się i poczujemy siebie w tym miejscu, w którym właśnie będziemy. Źeby za długo nie siedzieć zabiorę Was na spacer z roślinami w roli głównej. Poopowiadam o tych, co rosną na mojej łące, w moim ogrodzie, o tym do czego służą, jak je zbierać, na co zwrócić uwagę itp. Będziemy podziwiać, wąchać, ale też niektóre zerwiemy, bo tego dnia dodamy je do „dzikiego” obiadu.
– 12.30 śpiewamy
– 15.00 – przerwa obiadowa i wspólne gotowanie. Śpiewanie powoduje mocno odczuwalny głód, więc żeby zaspokoić ten pierwszy przygotuję wcześniej zupę (na pewno z dodatkiem zielska)
a potem wspólnie przyrządzimy drugie danie i deserek
– 16.30 – śpiewamy
– 18.00 – oficjalne zakończenie, ale jeśli będzie ochota rozpalamy ognisko i dalej śpiewamy, rozmawiamy, celebrujemy itp.

 

Warsztat odpowiedni dla osób początkujących jak i zaawansowanych w śpiewie.
Podczas zajęć zapewniamy napoje zimne i ciepłe (herbat mam duuuuuuużo przeróżnych, wszystkie handmade)i gotuję bardzo dobrą kawę (tak mówią ci, co pili)

 

Miejsce:
Zielska Kolonia
Knyszewicze 86, 16-113 Szudziałowo

Informacje i koszty:
Warsztat odbędzie się przy udziale min. 5-ciu osób, a maksymalnie 12.
Inwestycja: 160 zł
Jeśli zdecydujesz się na spotkanie, zarezerwuj sobie miejsce wpłacając zaliczkę 60 zł na konto:
Zielska Kolonia Agnieszka Prymaka
57 1090 2590 0000 0001 3581 2454
z tytułem: WARSZTATY + imię i nazwisko uczestnika

Pytania i kontakt w sprawie rezerwacji:
Agnieszka, 504449730, aga.prymaka@wp.pl
Julita, jcharytoniuk@gmail.com

 

Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie