Kalendarz

Wiejskie skrzypce dla grających – Mateusz Kowalski

  • 12.02.2019
  • 20.30
  • Warszawa
  • Warsztaty

To wydarzenie powtarza się co 7 dzień/dni aż do 2019-02-12.

Ambasada Muzyki Tradycyjnej zaprasza średniozaawansowanych i zaawansowanych skrzypków na pierwszy w 2019 roku cykl warsztatów poświęconych radomskiej muzyce skrzypcowej. Na zajęciach z Mateuszem Kowalskim przyjrzymy się wiejskim tradycjom muzycznym okolic podradomskiej Przysuchy.

Poziom:
Zajęcia przeznaczone są dla osób, dla których powtórzenie prostych melodii ze słuchu nie stanowi już problemu, chcą systematycznie pogłębiać swoje umiejętności i zdobywać doświadczenie w wykonywaniu tradycyjnej skrzypcowej muzyki wiejskiej. Zapraszamy.

MATEUSZ KOWALSKI
Śpiewak, skrzypek i akordeonista, uczeń Jana Gacy. Współtworzy kapele: Kowalskiego, Tęgie Chłopy, Macieja Filipczuka, Kompanię Adama Struga i Monodię Polską. Pracuje z dziećmi i młodzieżą, m.in. w ramach przedsięwzięć Stowarzyszenia „Dom Tańca” z Warszawy i Stowarzyszenia „Tratwa” z Olsztyna. Brał udział w „Spotkaniach z Muzyką” organizowanych przez Filharmonię Narodową w Warszawie. Prowadzi także warsztaty gry na instrumentach (Tabory Domu Tańca, Międzynarodowa Letnia Szkoła Muzyki Tradycyjnej, festiwal Wszystkie Mazurki Świata). Wraz z Tęgimi Chłopami, od pięciu lat uczy się muzyki kieleckiej od mistrza i dobrego ducha zespołu – Stanisława Witkowskiego.

 

Terminy:
WTORKI [8 spotkań]
18:30–19:00 – początkujący
19:30–21:00 – grający

DATY wszystkich spotkań:
22, 29 stycznia
5, 26 lutego
5, 12, 19, 26 marca

Miejsce:
Ambasada Muzyki Tradycyjnej
Ul. Jazdów 3/20
Warszawa

Koszt:
320 zł

Zapisy:
www.goo.gl/forms...

UWAGA:
Nie przewidujemy możliwości udziału w pojedynczych zajęciach.
Na warsztaty obowiązują zgłoszenia. Liczba miejsc ograniczona.

 

Organizator:
– Ambasada Muzyki Tradycyjnej
Facebook/ambasadamuzykitradycyjnej
– Dom Tańca
www.domtanca.art.pl
Facebook/Domtanca

Domek nr 3/20 przy ul. Jazdów jest wykorzystywany na cele kulturalno-społeczne przez Stowarzyszenie „Dom Tańca” dzięki pomocy Miasta Stołecznego Warszawy – Dzielnicy Śródmieście.

Pomóż Ambasadzie Muzyki Tradycyjnej działać.
Ambasada utrzymuje się jedynie z datków i z pracy wolontariuszy. Wesprzyj i Ty.

 

Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie