Kalendarz

Wesołe Mazurki z Pragi – Orkiestra Dziecięca – Zapisy

  • od 09.09.2019
  • do 15.09.2019
  • Warszawa
  • Spotkania
  • Warsztaty
  • Cykliczne
  • Dzieci

Unikatowy zespół grający polską muzykę tradycyjną. Orkiestra będzie występować na różnego rodzaju koncertach, potańcówkach, Festiwalach dedykowanych muzyce tradycyjnej. W repertuarze znajdą się: Mazurki, Oberki, Polki, walczyki, kujony, fokstroty, piosenki i melodie liryczne oraz dziecięce. Przygotowujemy z dziećmi koncerty kolędnicze oparte na zabawach kolędniczych, starych kolędach i pastorałkach w dawnym stylu odwołując się do dawnych tradycji. Dzieci z obydwu grup występują na koncertach i potańcówkach.

Udział dziecka w grupie oznacza zgodę na regularne uczestniczenie w koncertach i próbach.
Prosimy o zgłaszanie tylko dzieci zainteresowanych muzyką i śpiewem i mających w tym kierunku zdolności.

Prowadzenie – Paula KinaszewskaGRUPA INSTRUMENTALISTÓW
soboty, g.13.30–15.00
Zajęcia polegają na nauce repertuaru tradycyjnego Mazowsza, Małopolski Północnej, Lubelszczyzny. Jednocześnie służą poznaniu technik wykonywania muzyki tradycyjnej w Polsce. Grupa w tej chwili jest zaawansowana. Zapraszamy
klarnecistów, trębaczy, skrzypków, flecistów, akordeonistów, bębniarzy. Zajęcia zależnie od sytuacji, mogą być prowadzone w dwóch grupach – zaawansowanej i początkującej.

GRUPA ŚPIEWAKÓW:
poniedziałki, g.18.30–19.30
Jest to grupa która uczy się piosenek, pieśni, pastorałek, kolęd, piosenek żartobliwych, a także zabaw, wyliczanek, tańców tradycyjnych. Wymyślamy też własne piosenki do dawnych melodii. Dzieci z tej grupy występują razem z zespołem instrumentalistów. Ich zadanie polega na śpiewie, prowadzeniu i pokazywaniu innym dzieciom zabaw. Są swojego rodzaju wodzirejami. Na zajęciach skupiamy się na swobodnym wydobyciu głosu, współbrzmieniu z innymi śpiewakami, dobraniu emisji do repertuaru tradycyjnego. Jest dużo zabawy, ale w założeniu uczymy się występowania i śpiewania repertuaru tradycyjnego.

 

Miejsce:
Dom Kultury Praga
w Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy
ul. Dąbrowszczaków 2
sala: 6

Zapisy on-line od 9 września, od godz. 12:00
Więcej informacji

Koszt:
50 zł/semestr

Warunkiem rozpoczęcia zajęć jest zebranie się minimalnej ilości osób w grupie.

Kontakt: zapisy@dkpraga.pl

 

Źródło informacji:
– www.dkpraga.pl