Kalendarz

Warsztaty taneczne z Bogumiłą i Piotrem Zgorzelskimi

  • od 07.06.2019
  • do 08.06.2019
  • Zielona Góra
  • Warsztaty

Warsztaty Mazurek Freestyle dla początkujących i średnio-zaawansowanych

Mazurek Freestyle to nowa formuła tańczenia polskich tańców tradycyjnych, zwłaszcza w metrum nieparzystym.

Czego możecie spodziewać się podczas naszych warsztatów?
Na początku nauczymy Was tradycyjnych kroków wiejskich mazurków, oberków oraz wiejskiego stylu tańca. Następnie rozwiniemy nasze umiejętności w zakresie płynnego tańczenia w parze, stosowania ozdobników i manier wykonawczych wziętych od poszczególnych wiejskich tancerzy-mistrzów z różnych regionów Polski. Na tej bazie zaczniemy improwizować i rozwijać poznane formy wzbogacając je o ozdobniki taneczne zaczerpnięte z innych niż polska tradycji tanecznych zwłaszcza naszych najbliższych sąsiadów, wzbogacając tym samym nasze mazurki i oberki.

Piotr Zgorzelski (ur. 1969) – Etnolog, tancerz, animator kultury. Od ponad 25 lat prowadzi warsztaty polskich tańców tradycyjnych w Polsce i na Świecie. Stale współpracuje przy projektach realizowanych m.in. przez IMiT, NIFC, IAM.
Uczył się bezpośrednio od wiejskich tancerzy jak również ze źródeł archiwalnych, wypracowując autorski program zajęć uwzględniający współczesne predyspozycje i umiejętności, pokolenia pozbawionego żywego kontaktu z muzyka ludową.
Współzałożyciel warszawskiego Stowarzyszenia „Dom Tańca” (1994) i jego kilkuletni prezes. Jest autorem, inicjatorem oraz organizatorem cyklicznych projektów edukacyjno-kulturalnych związanych z muzyką i tańcem tradycyjnym, o zasięgu lokalnym oraz międzynarodowym.

Bogumiła Zgorzelska – tancerka, Warszawianka. Polskim tańcem tradycyjnym zajmuje się od ponad 15 lat. Od wielu lat wspólnie z mężem prowadzi warsztaty tańców tradycyjnych oraz warsztaty muzyczno-taneczne dla dzieci. Jest współzałożycielką Fundacji Czas Tradycji, dzięki której realizowane są projekty edukacyjne i kulturalne związane z polskim tradycyjnym tańcem i muzyką.

 

Zajęcia odbędą wg następującego harmonogramu:
7 czerwca w godz. 18.30–21.30
8 czerwca w godz. 11.00–14.00

Miejsce:
Regionalne Centrum Animacji Kultury
Zielona Góra, ul. Henryka Sienkiewicza 11

Koszt warsztatów wynosi:
80 zł/os. przy wpłacie dokonanej do 31 maja
i 100 zł/os przy wpłacie dokonanej po 31 maja.

Zainteresowanych prosimy o kontakt przez messeangera, mailowo, lub telefonicznie z Michałem Kiszowarą (tel. 880 285 565, e-mail: m.kiszowara@rcak.pl)

Organizatorzy:
Lubuski Zespół Pieśni i Tańca
Regionalne Centrum Animacji Kultury 
Akademia Tańca Tradycyjnego

 

Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

 

Fot. Mariusz Cieszewski