Kalendarz

Warsztaty Polskich Tańców Tradycyjnych Dwumiarowych – Poziom 2

  • od 08.03.2019
  • do 09.03.2019
  • Warszawa
  • Warsztaty

Objazdowa Akademia Tańca Tradycyjnego zaprasza
na dwudniowe warsztaty

POLSKIE TAŃCE TRADYCYJNE
O RYTMACH DWUMIAROWYCH

Prowadzący:
Bogumiła i Piotr Zgorzelscy

 

W Polsce tańców o rytmach dwumiarowych (parzystych) jest bardzo wiele. Jednak mało osób potrafi zatańczyć coś więcej poza zwykłą prostą polką.

Na warsztatach skupimy uwagę na tańcach trudniejszych m.in. polce z nogi/bez nogę, powolniaku, polce dryganej. Jak również na tańczeniu „po wiejsku”, czyli tak jak bawiono się dawniej na wiejskich potańcówkach.
    Dla relaksu zatańczymy krakowiaka i wiwata oraz kilku zabaw tanecznych bazujących na rytmach polkowych. Zatem wybierzemy się w taneczna podróż w okolice Gnojnicy koło Rzeszowa, Kadzidła na Kurpiach Zielonych czy Domachowa na Wielkopolskiej Biskupiźnie.
    Warsztaty wyrobią w Was poczucie rytmu, sprawność słuchania i poruszania się przy muzyce, uzyskania płynności i lekkości tańczenia w parze, a także sprawności współuczestnictwa z innymi w zabawie tanecznej, jak również koordynacji przestrzennej zwłaszcza podczas szybkiego wirowania.

Na warsztaty trzeba wziąć wygodne obuwie na płaskiej podeszwie z tzw. lekkim poślizgiem (dziewczęta mogą tańczyć w butach na niewielkim obcasie). Co za tym idzie trampki i adidasy z gumową podeszwą zostawiamy w szafie. Przyda się także wygodny strój, dziewczyny mogą wziąć ze sobą wirujące spódnice lub sukienki. Warto mieć ze sobą na zmianę drugi podkoszulek i dezodorant, gdyż czasami pot leje się strumieniami.

Warsztaty przewidziane są dla osób średnio zaawansowanych. Co za tym idzie potrzebna będzie umiejętność tańczenia podstawowym krokiem polki oraz wirowania w pierwszym i drugim kierunku tańca.

Warsztaty można potraktować jak zajęcia z aerobiku czy kurs fitnes, dzięki którym można pozbyć się zbędnych kalorii. Wszyscy mogą liczyć na miłą atmosferę i dobrą zabawę, po której lepsze samopoczucie, wspaniałe sny i humor na cały tydzień gwarantowane.

 

Dla kogo:
średnio zaawansowani

Kiedy:
08.03, 18.00–22.00
09.03, 11.00–15.00

Miejsce:
Towarzystwo Polsko-Szwedzkie
Warszawa, ul.Senatorska 11

Zapisy:
ojciec.pio4@gmail.com

Koszt:
100–130 zł (100 zł od osoby do 4 marca, po 4 marca 130 zł)

Wpłaty dokonujemy na konto nr konta:
65 1240 1053 1111 0010 2755 1434
w tytule: OBJAZDOWA AKADEMIA TAŃCA TRADYCYJNEGO - Warszawa - tańce dwumiarowe poziom 2 + imię i nazwisko

Zgłoszenia: warunkiem uczestnictwa w warsztatach jest zgłoszenie mailowe (w temacie z dopiskiem Objazdowa Akademia Tańca Tradycyjnego - Warszawa - Mazurek Freestyle 2 i wniesienie opłaty w formie przelewu włącznie do 7 marca)

REGULAMIN UCZESTNICTWA
1. Opłata nie podlega zwrotowi w wypadku rezygnacji przez uczestnika z warsztatów (poza sytuacjami tzw. przypadków losowych).
2. W przypadku małej ilości zgłoszeń, Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania warsztatów, w tym przypadku zwracana jest opłata za odwołane zajęcia osobom, które za nie zapłaciły w wysokości nominalnej. Uczestnicy otrzymają informację mailową lub telefoniczną.
3. Organizator ma pełne prawa do fotografowania, nagrywania i filmowania zajęć oraz wykorzystania uzyskanego materiału na wszelkich polach eksploatacji oraz może udzielać zgody innym podmiotom w tym zakresie.
4. Uczestnik warsztatów wyraża zgodę na wykorzystanie swojego wizerunku na potrzeby promocji „Objazdowej Akademii Tańca Tradycyjnego” w przypadku publikacji zdjęć i filmów z warsztatów przez organizatora oraz partnerów współpracujących z organizatorem.
5. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne kontuzje lub nieszczęśliwe wypadki uczestników oraz za rzeczy wartościowe, które mogą zostać zagubione, zniszczone lub skradzione uczestnikom. Sugerujemy aby uczestnicy warsztatów posiadali aktualne badania lekarskie oraz ubezpieczenie NNW.
6. Zgłoszenie udziału w warsztatach jest równoznaczne z przyjęciem do wiadomości i zaakceptowaniem niniejszego regulaminu, cennika, warunków uczestnictwa oraz z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych przez Organizatora w celach informacyjnych i marketingowych zgodnie z ustawą z dnia 29 Sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych DZ. U. Nr 101 poz. 926

Organizator:
Akademia Tańca Tradycyjnego

 

Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie