Kalendarz

Taniec dla roztańczonych – Laboratorium tańców lubelskich

  • 13.08.2019
  • Warszawa
  • Warsztaty

Zapraszamy na pierwsze (z trzech) spotkanie z cyklu „Taniec dla roztańczonych”.

Warsztaty w Ambasadzie Muzyki Tradycyjnej poprowadzi jeden z najbardziej doświadczonych tancerzy i nauczycieli niestylizowanego tańca w kraju, Grzegorz Ajdacki.

Zajęcia przeznaczone są dla osób przynajmniej średniozaawansowanych, które chciałyby dalej doskonalić swoje umiejętności, studiować różnice między regionalnymi odmianami tańców i pogłębiać refleksję nad kulturą taneczną wsi. Warsztaty odbędą się w formie laboratoryjnej, w niewielkiej grupie i przy muzyce na żywo.

Podczas pierwszych warsztatów będziemy poznawać tańce z południowej części regionu lubelskiego — od Roztocza po okolice Lublina. Zajmiemy się polkami i oberkami, choć nie zabraknie (w ramach odpoczynku) innych tańców. Będziemy tańczyć polki drygane i przysiadane. Poznamy ozdobniki, głównie różne rodzaje przytupów. Oprócz praktycznej nauki tańców, przyjrzymy się nagraniom archiwalnym, aby uchwycić indywidualne zachowania poszczególnych tancerzy i tancerek.

Do tańca zagrają:
Sebastian Pikula (skrzypce) i Karol Majerowski (bębenek)

Grzegorz Ajdacki
Z wykształcenia geograf, z zamiłowania tancerz, regionalista, krajoznawca i etnograf. Od wielu lat zajmuje się niekonwencjonalnymi sposobami przekazywania praktycznej wiedzy o kulturze. Propaguje tradycyjne tańce i zabawy regionalne wśród dzieci, młodzieży i dorosłych - prowadzi zajęcia, warsztaty, potańcówki i inne projekty taneczne w Polsce i zagranicą. Jednocześnie wciąż pogłębia swoją wiedzę, ucząc się od wiejskich tancerzy.
Stypendysta Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w dziedzinie upowszechniania kultury. Prezes Stowarzyszenia „Dom Tańca” w latach 2007-2016.

 

Termin:
13/08/2019
WTOREK
18:00—20:30 (z krótką przerwą)

Miejsce:
Ambasada Muzyki Tradycyjnej
Warszawa, ul. Jazdów 3/20

ZASADY UCZESTNICTWA I ZAPISY:
– Uczestnictwo jest bezpłatne, obowiązują zgłoszenia.
– REZERWACJA miejsca odbywa się na podstawie rejestracji w formularzu zgłoszeniowym. Uczestnik, po wysłaniu zgłoszenia, otrzyma od organizatora potwierdzenia rezerwacji miejsca (najpóźniej w ciągu 48h). Więcej informacji o zasadach uczestnictwa znajduje się w formularzu zgłoszeniowym.
Liczba miejsc jest ograniczona.

FORMULARZ zgłoszeniowy:
https://forms.gle/ZhoiSE21vXGhRmx96

 

Organizator:
– Ambasada Muzyki Tradycyjnej
Facebook/ambasadamuzykitradycyjnej
– Dom Tańca
www.domtanca.art.pl
Facebook/Domtanca

Domek nr 3/20 przy ul. Jazdów jest wykorzystywany na cele kulturalno-społeczne przez Stowarzyszenie „Dom Tańca” dzięki pomocy Miasta Stołecznego Warszawy – Dzielnicy Śródmieście.

Pomóż Ambasadzie Muzyki Tradycyjnej działać.
Ambasada utrzymuje się jedynie z datków i z pracy wolontariuszy. Wesprzyj i Ty

 

Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie