Kalendarz

Tańce tradycyjne z Piotrem Zgorzelskim w Wołominie

  • 12.12.2017
  • 18.00
  • Wołomin
  • Warsztaty

To wydarzenie powtarza się co 7 dzień/dni aż do 2017-12-12.

Rozpoczynamy przygodę z tańcem tradycyjnym! Będziemy bawić się przy tańcach z Mazowsza, tańcach ludowych z rożnych regionów, tańcach kresowych oraz tańcach miejskich. Zatańczymy w dwójkach, trójkach oraz w korowodach. Nastawiamy się przede wszystkim na dobrą zabawę.

Piotr pisze o swoich warsztatach: „Przy okazji zajęcia pomogą, przełamać częsty lęk i tremę przed tańczeniem w ogóle, oraz – co bardzo ważne – przed tańczeniem z drugim człowiekiem w parze lub grupie, będąc z nim w bezpośrednim kontakcie – trzymając się za rękę lub obejmując się na wzajem.

Warsztaty wyrobią w Was poczucie rytmu, sprawność słuchania i poruszania się przy muzyce, uzyskania płynności i lekkości tańczenia, a także sprawności współuczestnictwa z innymi w zabawie tanecznej, a także koordynacji przestrzennej zwłaszcza tak ważnej podczas szybkiego wirowania.

Podczas warsztatów zobaczycie, że świat polskiej tradycji tanecznej, dawnych muzykantów, granych przez nich tańców jest piękny, godny lepszego poznania i dzielenia się z innymi. Że jest to świat indywidualnej improwizacji, inwencji, artystycznego wyżycia się, współzawodnictwa i współuczestnictwa. Zobaczycie że polskie tańce mają wszelkie podstawy do tego by być atrakcją i miłą rozrywką, podczas wspólnych zabaw czy spotkań towarzyskich.”

 

Prowadzący: 
Piotr Zgorzelski 
www.akademiakolberga.pl...

 

Zajęcia rozpoczynają się 7 listopada.
Proszę wziąć wygodne nieśliskie buty, coś do picia (np wodę).

Istnieje możliwość opieki nad dziećmi w Fundacji Mamy Wołomin lub na miejscu w sali pod opieką animatorek z fundacji. Proszę o informację czy będzie taka potrzeba.

Miejsce
Fabryczka
Wołomin, ul. Orwida 20 

Koszty:
25 zł za osobę lub 40 zł za parę za zajęcia
opieka nad dziećmi: do ustalenia

Kontakt i zapisy: 
Anna Ilczuk
kulturadawna@gmail.com

 

Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie