Kalendarz

Tańce miejskie i podmiejskie

  • 18.12.2018
  • 18.30
  • Wołomin
  • Warsztaty
  • Cykliczne

To wydarzenie powtarza się co 7 dzień/dni aż do 2018-12-18.

Zapraszamy na spotkania z tańcami miejskimi i podmiejskimi z bliższej lub dalszej przeszłości naszych przodków. Będziemy bawić się przy tańcach miejskich, z Mazowsza, tańcach ludowych z różnych regionów oraz tańcach kresowych. Zatańczymy w dwójkach, trójkach oraz w korowodach.
Nastawiamy się przede wszystkim na dobrą zabawę.
Zapraszamy całe rodziny: młodzież, dorosłych i seniorów na zajęcia taneczne, a dziećmi w tym czasie zajmą się animatorki z Fundacji Mamy Wołomin.

Zajęcia będzie prowadził głównie Piotr Zgorzelski, niesamowicie charyzmatyczna osoba, z którą każde zajęcia to przyjemność (sądząc po minach uczestników jego zajęć). Jest tancerzem, etnologiem, muzykantem, badaczem i nauczycielem tańców tradycyjnych. Twórca filmów edukacyjnych o tańcach tradycyjnych, wielokrotny stypendysta MKiDN w dziedzinie tańca. Co weekend prowadzi warsztaty taneczne jeżdżąc po całej Polsce oraz za granicą (ostatnio np. Gruzja i Armenia).

Piotr pisze o swoich warsztatach:
„Zajęcia pomogą również, przełamać częsty lęk i tremę przed tańczeniem w ogóle, oraz – co bardzo ważne – przed tańczeniem z drugim człowiekiem w parze lub grupie, będąc z nim w bezpośrednim kontakcie – trzymając się za rękę lub obejmując się na wzajem.
Warsztaty wyrobią w Was poczucie rytmu, sprawność słuchania i poruszania się przy muzyce, uzyskania płynności i lekkości tańczenia, a także sprawności współuczestnictwa z innymi w zabawie tanecznej, a także koordynacji przestrzennej zwłaszcza tak ważnej podczas szybkiego wirowania.
Podczas warsztatów zobaczycie, że świat polskiej tradycji tanecznej, dawnych muzykantów, granych przez nich tańców jest piękny, godny lepszego poznania i dzielenia się z innymi. Że jest to świat indywidualnej improwizacji, inwencji, artystycznego wyżycia się, współzawodnictwa i współuczestnictwa. Zobaczycie że polskie tańce mają wszelkie podstawy do tego by być atrakcją i miłą rozrywką, podczas wspólnych zabaw czy spotkań towarzyskich.”

 

Zajęcia rozpoczynają się 16 października 2018 i spotykamy się co wtorek w godzinach 18.30–20.30
Proszę wziąć wygodne buty oraz coś do picia (np wodę).
Nie trzeba mieć partnera

Istnieje możliwość opieki nad dziećmi na miejscu w sali pod opieką animatorek z Fundacji Mamy Wołomin. Proszę o wcześniejszą informację czy będzie taka potrzeba.

 

Miejsce:
Fabryczka
Wołomin, ul. Orwida 20

Koszty:
25 zł za osobę lub 40 zł za parę za zajęcia
opieka nad dziećmi: do ustalenia

Kontakt i zapisy:
Anna Ilczuk mail: kulturadawna@gmail.com

 

Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie