Kalendarz

Skrzypce dla początkujących – Mateusz Kowalski

  • 12.02.2019
  • 18.30
  • Warszawa
  • Warsztaty

To wydarzenie powtarza się co 7 dzień/dni aż do 2019-02-12.

Ambasada Muzyki Tradycyjnej zaprasza na pierwszy w 2019 roku cykl warsztatów gry na skrzypcach dla początkujących. Na zajęciach razem z Mateuszem Kowalskim przyjrzymy się muzyce tradycyjnej okolic podradomskiej Przysuchy.

Zajęcia przeznaczone są dla osób, które jeszcze nie czują się pewnie w graniu na skrzypcach, a chciałyby systematycznie pogłębiać swoje umiejętności, zdobywać doświadczenie w nauce melodii ze słuchu, by w przyszłości grać do tańca.

 

MATEUSZ KOWALSKI
Śpiewak, skrzypek i akordeonista, uczeń Jana Gacy. Współtworzy kapele: Kowalskiego, Tęgie Chłopy, Macieja Filipczuka, Kompanię Adama Struga i Monodię Polską. Pracuje z dziećmi i młodzieżą, m.in. w ramach przedsięwzięć Stowarzyszenia „Dom Tańca” z Warszawy i Stowarzyszenia „Tratwa” z Olsztyna. Brał udział w „Spotkaniach z Muzyką” organizowanych przez Filharmonię Narodową w Warszawie. Prowadzi także warsztaty gry na instrumentach (Tabory Domu Tańca, Międzynarodowa Letnia Szkoła Muzyki Tradycyjnej, festiwal Wszystkie Mazurki Świata). Wraz z Tęgimi Chłopami, od pięciu lat uczy się muzyki kieleckiej od mistrza i dobrego ducha zespołu – Stanisława Witkowskiego.

 

Terminy:
WTORKI [8 spotkań]
18:30–19:00 – początkujący
19:30–21:00 – grający
DATY wszystkich spotkań:
22, 29 stycznia
5, 26 lutego
5, 12, 19, 26 marca

Koszt:
320 zł

Zapisy:
www.goo.gl/forms...

UWAGA:
Nie przewidujemy możliwości udziału w pojedynczych zajęciach.
Na warsztaty obowiązują zgłoszenia. Liczba miejsc ograniczona.

 

Organizator:
– Ambasada Muzyki Tradycyjnej
Facebook/ambasadamuzykitradycyjnej
– Dom Tańca
www.domtanca.art.pl
Facebook/Domtanca

Domek nr 3/20 przy ul. Jazdów jest wykorzystywany na cele kulturalno-społeczne przez Stowarzyszenie „Dom Tańca” dzięki pomocy Miasta Stołecznego Warszawy – Dzielnicy Śródmieście.

Pomóż Ambasadzie Muzyki Tradycyjnej działać.
Ambasada utrzymuje się jedynie z datków i z pracy wolontariuszy. Wesprzyj i Ty.

 

Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie