Kalendarz

Skrzypce dla początkujących – Mateusz Kowalski

  • 30.10.2018
  • 17.30
  • Warszawa
  • Warsztaty

To wydarzenie powtarza się co 7 dzień/dni aż do 2018-10-30.

Ambasada Muzyki Tradycyjnej zaprasza na pierwszy w tym roku akademickim cykl warsztatów gry na skrzypcach dla początkujących. Na zajęciach razem z Mateuszem Kowalskim przyjrzymy się muzyce tradycyjnej okolic podradomskiej Przysuchy.

Zajęcia przeznaczone są dla osób, które jeszcze nie czują się pewnie w graniu na skrzypcach, a chciałyby systematycznie pogłębiać swoje umiejętności, zdobywać doświadczenie w nauce melodii ze słuchu, by w przyszłości grać do tańca.

 

MATEUSZ KOWALSKI – śpiewak, skrzypek i akordeonista, uczeń Jana Gacy. Współtworzy kapele: Kowalskiego, Tęgie Chłopy, Macieja Filipczuka, Kompanię Adama Struga i Monodię Polską. Pracuje z dziećmi i młodzieżą, m.in. w ramach przedsięwzięć Stowarzyszenia „Dom Tańca” z Warszawy i Stowarzyszenia „Tratwa” z Olsztyna. Brał udział w „Spotkaniach z Muzyką” organizowanych przez Filharmonię Narodową w Warszawie. Prowadzi także warsztaty gry na instrumentach (Tabory Domu Tańca, Międzynarodowa Letnia Szkoła Muzyki Tradycyjnej, festiwal Wszystkie Mazurki Świata). Wraz z Tęgimi Chłopami, od pięciu lat uczy się muzyki kieleckiej od mistrza i dobrego ducha zespołu – Stanisława Witkowskiego.

 

Terminy wszystkich spotkań:
17:30–19:00
9, 16, 23, 30 października (wtorki)
20, 27 listopada (wtorki)
5 grudnia (środa)
11 grudnia (wtorek)

 

Miejsce:
Ambasada Muzyki Tradycyjnej
Warszawa, Domek przy ul. Jazdów 3/20

Koszt:
320 zł

Zapisy:
www.goo.gl/forms...

UWAGA:
Nie przewidujemy możliwości udziału w pojedynczych zajęciach.
Na warsztaty obowiązują zgłoszenia. Liczba miejsc ograniczona.

Organizator:
– Ambasada Muzyki Tradycyjnej
Facebook/ambasadamuzykitradycyjnej
– Dom Tańca
www.domtanca.art.pl
Facebook/Domtanca

Domek nr 3/20 przy ul. Jazdów jest wykorzystywany na cele kulturalno-społeczne przez Stowarzyszenie „Dom Tańca” dzięki pomocy Miasta Stołecznego Warszawy – Dzielnicy Śródmieście.

Pomóż Ambasadzie Muzyki Tradycyjnej działać.
Ambasada utrzymuje się jedynie z datków i z pracy wolontariuszy. Wesprzyj i Ty!

 

Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

Wesele u Szczepaniaka. Kobiety udają, że grają, żona Józefa Papisa pozuje z harmonią. Przystałowice, ok. 1950. Źródło: www.amw.org.pl, MuzykaOdnaleziona.pl