Kalendarz

Potańcówki przy Fontannie 2018

  • 28.07.2018
  • Warszawa
  • Potańcówki

To wydarzenie powtarza się co 7 dzień/dni aż do 2018-07-29.

Wakacje w Multimedialnym Parku Fontann zapowiada się bardzo tanecznie. Stołeczna Estrada już od kilku lat zaprasza warszawiaków do tańca. W tym roku czeka na Was kilka muzycznych niespodzianek.

Wśród zaproszonych wykonawców będą kapele grające polską muzykę tradycyjną.

 

PROGRAM POTAŃCÓWEK:

21 lipca, 20:30
WoWaKinTrio

Artyści specjalizują się w muzyce folkowej, łącząc ludowe brzmienie z nowoczesną aranżacją. Ich podejście do muzyki odznacza się swobodą, improwizacyjnością oraz brawurą wykonawczą. Na scenie prowadzą muzyczny dialog, uwodząc tym samym publiczność naturalnością i szczerością przekazu. Ich koncerty, są swego rodzaju zaproszeniem do szalonego wirowania w rytm oberków, polek, mazurków i kujawiaków. W 2017r. WoWaKin Trio wydało swój debiutancki album ,,Kraj za miastem”.

28 lipca, 20:30
Tęgie chłopy
Kapela Tęgie Chłopy kontynuuje tradycje muzyki tanecznej Kielecczyzny w jej autentycznej i niestylizowanej formie. Repertuarem i instrumentarium nawiązuje do najlepszych wzorów – tradycyjnych kapel ogrywających dawniej wesela i wiejskie zabawy w okolicach Łagowa i Opatowa. Jak twierdzą muzycy, chcą grać do tańca tak, żeby „sufit się podnosił” – jak to się zdarzało na zabawach ogrywanych przez słynną kapelę braci Witkowskich. W podnoszeniu sufitu wydatnie pomaga obecność mocnej sekcji dętej – trąbki, klarnetu i tuby. Tęgie Chłopy wydały dotychczas dwie płyty: Dansing i Wesele!

Program będzie miał przerwę na czas trwania pokazu fontann w godz. 21:30–22:00

 

Miejsce:
Multimedialny Park Fontann w Warszawie
Skwer Dywizji 1, 00-342 Warszawa

Wstęp wolny

 

Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie