Kalendarz

Potańcówka z WoWaKin!

  • 08.09.2019
  • 18.00
  • Gdańsk
  • Potańcówki

Nadbałtyckie Centrum Kultury i Festiwal Dźwięki Północy / Festival Sounds of the North zapraszają do Centrum św. Jana w Gdańsku na potańcówkę z muzyką tradycyjną!

Zabawę poprowadzą Bogumiła i Piotr Zgorzelscy z Akademia Tańca Tradycyjnego, a do tańca zagra Wowakin Trio, czyli Paula Kinaszewska, Mateusz Wachowiak i Bartłomiej Woźniak.

WoWaKin – w repertuarze zespołu znajdują się mazurki, oberki, polki, tanga, fokstroty oraz piosenki i kołysanki z regionu Radomia, Kielc i Sannik. Muzycy tworzący WoWaKin grają na skrzypcach, harmonii trzyrzędowej, perkusji, a także banjo i harmonijce ustnej. Grupa zadebiutowała w 2016 r. na najważniejszym w Polsce konkursie muzyki folkowej – Festiwalu Polskiego Radia „Nowa Tradycja”, zajmując trzecie miejsce. Od tego czasu zespół zagrał na wielu koncertach, m. in  największych targach muzyki world i etno Womex w Katowicach.

Piotr Zgorzelski – etnolog, aktor, choreograf, tancerz, animator kultury, współzałożyciel i były prezes warszawskiego stowarzyszenia „Dom Tańca”. Od ponad 25 lat inicjuje, tworzy i organizuje cykliczne projekty edukacyjno-kulturalne, w tym warsztaty polskich tańców tradycyjnych, w kraju i na świecie.

Bogumiła Zgorzelska – tancerka, domowy pedagog, współzałożycielka Fundacji Czas Tradycji, związana z tańcem tradycyjnym od ponad 15 lat. Prowadzi warsztaty tańca oraz zajęcia muzyczno-taneczne dla dzieci. Autorka i współautorka projektów edukacyjnych w Polsce i za granicą.

 

Miejsce:
Centrum św. Jana w Gdańsku
Gdańsk, ul. Świętojańska 50

Wstęp wolny

Organizatorzy:  
Festiwal Dźwięki Północy / Festival Sounds of the North
Centrum św. Jana w Gdańsku
Nadbałtyckie Centrum Kultury
Akademia Tańca Tradycyjnego

Wydarzenie towarzyszące organizowane w ramach Polskiej Platformy Tańca 2019

 

Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie