Kalendarz

Potańcówka w Spichlerzu z Kapelą Niwińskich

  • 25.01.2019
  • 20.00
  • Olsztyn
  • Potańcówki

Kapela Niwińskich to uczniowie wiejskich muzykantów, praktycy i badacze muzycznych tradycji Polski, poszukujący rdzennego brzmienia muzyki wiejskiej, inicjatorzy i uczestnicy licznych działań na rzecz ożywiania rodzimej tradycji muzycznej.

Ten muzyczny kolektyw tworzą Mateusz i Agnieszka Niwińscy, a także współpracujący z nimi min. Jacek i Kuba Mielcarek oraz Iga Wasilewska. Muzycy repertuar czerpią z muzyki skrzypcowej Polski Centralnej i południowo-wschodniej, nauczony wprost od rdzennych mistrzów, odnaleziony w archiwalnych nagraniach i zapisach nutowych.

Wykonując wiejskie tańce i zabawy sięgają po sprawdzoną przez pokolenia formułę spontanicznego, wiejskiego muzykowania, kultywując taneczny kontekst starej muzyki. W repertuarze mają min. wiejskie oberki i ciągłe mazury śpiewaki, poleczki, krakowiaki, walczyki, liczne tańce i pieśni. Muzycy chętnie wracają ze swoją muzyką do miejsc, z których ona wyszła, grali wielokrotnie na lokalnych festiwalach, wiejskich i miejskich potańcówkach, weselach.

Zapraszamy na Potańcówkę z muzyką na żywo.

 

Czas:
19:00-22:00

Miejsce:
Spichlerz
Olsztyn, ul. Piastowska 13

Bezpłatne karty wstępu:
(od 10 stycznia) Informacja Kulturalna MOK, ul. Dąbrowszczaków 3 (wejście od ul. Mrongowiusza)

Organizatorzy:
MOK Olsztyn
Kapela Niwińskich

 

Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie