Kalendarz

Mała Orkiestra Jarmarku Jagiellońskiego

  • 13.06.2019
  • 18.00
  • Lublin
  • Warsztaty
  • Cykliczne
  • Dzieci

To wydarzenie powtarza się co 7 dzień/dni aż do 2019-06-13.

Mała Orkiestra Jarmarku Jagiellońskiego zaprasza wszystkie dzieci, które uczą się gry na instrumentach i chcą rozwijać swoje umiejętności. Stworzymy grupę wykonujący polską muzykę tradycyjną. Skupimy się przede wszystkim na repertuarze pochodzącym z Lubelszczyzny (oberki, polki, podróżniaki).

Dzięki warsztatom dzieci zyskają wiedzę na temat dziedzictwa kulturowego regionu, w którym mieszkają, poznają tradycyjny repertuar, instrumenty, techniki gry, a także sylwetki muzykantów i śpiewaków z regionu Lubelskiego. Sprawdzimy jak szerokie możliwości daje nam muzyka tradycyjna, jak ciekawa jest jej interpretacja, ile każdy z uczestników może do niej wnieść i w sposób indywidualny ją traktować.

Ważna jest dla nas droga przekazu bezpośredniego mistrz-uczeń. Nauka będzie odbywać się ze słuchu (nie będziemy opierać się na nutach). Wspólne muzykowanie daje wiele radości i tym chcemy się kierować podczas spotkań. Do prowadzenia zajęć Orkiestry zaprosiliśmy Macieja Filipczuka, skrzypka oraz lidera wielu projektów artystycznych i edukacyjnych, czerpiących inspirację z muzyki tradycyjnej.

Mała Orkiestra zaprezentuje przygotowany repertuar między innymi podczas Jarmarku Jagiellońskiego w Lublinie.

 

Maciej Filipczuk
Prowadzący Orkiestrę Jarmarku Jagiellońskiego. Skrzypek, uczeń wiejskiego mistrza Kazimierza Mety. Zaangażowany zarówno w nurt in crudo (granie bez przetworzeń, do tańca), jak i wiele projektów artystycznych (Lautari, Tęgie Chłopy, Maciej Filipczuk i Goście Weselni, Niewte, Radical Polish Ansambl). Wiedzą zdobytą w trakcie własnych poszukiwań dzieli się podczas wielu warsztatów na najważniejszych festiwalach muzyki folkowej (Skrzyżowanie Kultur, Nowa Tradycja, Oj Wiosna Ty Wiosna, Kielecki Tabor Domu Tańca) oraz na lekcjach indywidualnych.
Jest również rodzicem, który wraz synem i jego rówieśnikami wielokrotnie organizował wspólne kolędowania i zajęcia przybliżające dzieciom ludową muzykę i taniec.
Stypendysta Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach projektów: Mazurek Vulgaris, MetaMuzyka i „Arche Vivum”.

 

Kiedy:
pierwsze spotkanie odbędzie się 14 marca 2019 r., godz. 17.00. Zajęcia prowadzone są raz w tygodniu w czwartki.
HARMONOGRAM www.bit.ly...

Miejsce:
Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 7, II piętro

Zapisy:
FORMULARZ ON-LINE https://goo.gl/forms/8LvZC29MMbTp9tU62
Na zajęcia zapraszamy dzieci i młodzież w wieku 7-16 lat, grające na instrumentach – skrzypce, wiolonczela, basy, kontrabas, bębenek obręczowy, trąbka, klarnet, puzon, saksofon, flet, akordeon. Obowiązują zapisy za pośrednictwem formularza online. Zapisy prowadzone są do 8 marca 2019 roku.

Koszt:
Zajęcia są odpłatne. Miesięczny koszt udziału wynosi 80 zł, a opłaty należy dokonywać z góry za dany miesiąc. Szczegółowe informacje znajdują się w załączonym regulaminie. UWAGA! Pierwsze zajęcia są bezpłatne. Koszt udziału w marcu wynosi 40 zł.

REGULAMIN www.bit.ly...

 

Organizatorzy:
Warsztaty Kultury
Jarmark Jagielloński w Lublinie

 

Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie