Kalendarz

III Święto Pieśni – Przegląd im. Zofii i Józefy Sordyl – rekrutacja

  • od 16.09.2019
  • do 30.09.2019
  • Łodygowice, Beskid Żywiecki
  • Festiwale|Przeglądy
  • Koncerty
  • Spotkania śpiewacze

Wieczorne posiady z pieśniami i opowieściami przy muzyce Beskidu Żywieckiego, koncerty laureatów i obcowanie z ikonami muzyki ludowej – tego wszystkiego będzie można doświadczyć podczas trzeciej edycji Święta Pieśni w Beskidzie żywieckim.

Wystartowała rekrutacja do przeglądu. Aby wziąć udział w III Święcie Pieśni należy przesłać wypełniony formularz, który znajduje się poniżej oraz nagrania dwóch tradycyjnych pieśni ludowych, w tym jednej z repertuaru górali żywieckich. Udział do przeglądu mogą zgłaszać soliści, duety oraz grupy śpiewacze (do 8 osób). Zgłoszenia do 30 września.

Formularz zgłoszeniowy III Święta Pieśni:
https://tiny.pl/tjtbq

Regulamin:
https://tiny.pl/tjtbx

Spośród nadesłanych zgłoszeń zostanie wybranych przez jury dziesięciu wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do udziału w warsztatach realizowanych w ramach III Święta Pieśni. Uczestnicy zaprezentują swoją twórczość podczas piątkowego koncertu, podczas którego zostaną wyłonieni laureaci nagrody specjalnej przeglądu – Sordylki 2019.

Po raz pierwszy w tym roku podczas przeglądu pojawiają się nagrody finansowe. Zdobywcy nagrody specjalnej „Sordylki 2019” wygrywają 1000zł zarówno w kategorii Dorośli jak i w kategorii Dzieci/młodzież. Podczas III Swięta Pieśni wybrani zostaną także wykonawcy, którzy otrzymają wyróżnienie w wysokości po 500 zł w obydwu kategoriach.

Święto Pieśni będzie niezwykłym spotkaniem, wypełnionym muzyką i opowieściami. Przesiąknięte tradycją Beskidu Żywieckiego. Warsztaty stworzą okazję do poznania możliwości swojego głosu, a posiady i koncerty zapewnią dobrą zabawę dla każdego, kto chciałby poczuć klimat żywiecczyzny.

 

Miejsce:
Gminny Ośrodek Kultury w Łodygowicach
Łodygowice k. Bielska, Plac Wolności 5

Organizatorzy:
Górski Uniwersytet Ludowy
Fundacja Braci Golec

Projekt dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich 2018.
Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura Interwencje 2019. EtnoPolska”

 

Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie