Kalendarz

12. Klub Tyndyryndy w Kazimierzu Dolnym

  • od 28.06.2019
  • do 29.06.2019
  • Kazimierz Dolny nad Wisłą
  • Potańcówki
  • Warsztaty
  • Wykłady|Konferencje

Spotkajmy się 28 i 29 czerwca w Kazimierzu Dolnym w klubie festiwalowym TYNDYRYNDY podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych.

Przed nami dwa dni i noce niezapomnianych wrażeń w tym tańce na dechach przy muzyce wiejskich kapel i ich uczniów, warsztaty dla dużych i małych, spotkania, pokazy i wykłady, a także kilka nowości.

 

PIĄTEK 28 czerwca 2019

MAŁY NAMIOT: (skwer przy Małym Rynku):
15.00–17.00 – WNIEBOGŁOSY – warsztaty ŚPIEWU – Agata Harz (namiot TYNDYRYNDY – przy Małym Rynku)
17.15–18.00 – Kino festiwalowe – Piotr Baczewski, Nasta Niekrasawa – pokaz filmów o tematyce kresowej

DUŻY NAMIOT:(Mały Rynek)
15.00–17.00 – MAŁE TYNDYRYNDY warsztaty plastyczne dla dzieci (Agnieszka Niwińska, twórcy ludowi)
17.15–20.00 – warsztaty TAŃCE z Grodzieńszczyzny (kapela Andrieja Borowskiego z Grodna, Białoruś)
20.00–03.00 – ZABAWA taneczna
Zagrają:
Kapela Władysława Morki (Powiśle Kieleckie), Miód na serce, Kapela Andriea Borowskiego (Grodno, Białoruś), Kanka franka (Suwalszczyzna), Smetonos usai (muzyka tradycyjna z Wileńszczyzny), Napięcie i wielu innych

[10.00–21.00, Duży Rynek]
FESTIWAL – Duża Scena, w tym przesłuchania konkursowe
oraz Targi Sztuki Ludowej
53. Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych

 

SOBOTA 29 czerwca 2018

MAŁY NAMIOT:
11.00–12.30 – Kino festiwalowe – pokaz filmów „Przedmiot ostatni”, „Powitać, po świętować, pożegnać” autorstwa Piotra Piasty, spotkanie z autorem i śpiewaczką Teresa Bieńkowska z Wieniawy (Radomskie)
13.00–14.30 – Radomski Jazz – ludowa perkusja, WYKŁAD: Katarzyny Zedel (Muzeum Instrumentów Ludowych w Szydłowcu) i Jan Wochniak z Kłudna (Radomskie) muzyk ludowy, wytwórca bębnów
15.30–16.45 – Muzyka nadbużańskiego Polesia. Prezentacja książki i płyty „Łuhom, łuhom ponad Buhom”, archiwalne nagrania i fotografie. Krzysztof Gorczyca i Edmund Brożek - skrzypek z Włodawy
17.15–20.15 – Posiad Śpiewaczy: Kurpie (Bandysianki z uczniami) - Podlasie (Podlaska Kompania Wołoczebna) – Biskupizna ( śpiewacy i muzykanci z Biskupizny)

DUŻY NAMIOT:
11.00–14.00 – MAŁE TYNDYRYNDY warsztaty plastyczne dla dzieci (Agnieszka Niwińska, twórcy ludowi - namiot)
15.30–17.30 – WNIEBOGŁOSY – warsztaty ŚPIEWU – Agata Harz (mały namiot TYNDYRYNDY - przy Małym Rynku)
18.00–19.00 – warsztaty TAŃCE KRESOWE (kapela Edyty Gumauskaite z Wilna )
19.15–20.00 – Lubartowskie Melodie – Sebastian Pikula i uczestnicy projektu stypendialnego.
20.00 – ZABAWA taneczna
Zagrają:
Lubartowskie Melodie (Sebastian Pikula i uczestnicy projektu stypendialnego), Kapela Henryka Marszała z Przewrotnego (Rzeszowskie), Edmund Brożek - skrzypek z Włodawy, Kapela Jana Fokta (Radomskie), Kapela Niwińskich, Smetonos usai (muzyka tradycyjna z Wileńszczyzny), Zawiejoki, Kapela Mazowiecka, Kapela Romana Wojciechowskiego (Opoczyńskie), Sobotnie Granie (Kurpie) i wielu innych.
W czasie zabawy Konkurs Tańca – jak co roku jury oraz publiczność wybiorą najlepszych tancerzy

[10.00–21.00, Duży Rynek]
FESTIWAL – Duża Scena, w tym przesłuchania konkursowe
oraz Targi Sztuki Ludowej
53. Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych

12.00–18.00 – FOTOTYNDY
– klubowe fotograficzne atelier (obok namiotu głównego)

 

 

Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie