Kalendarz

Hej kapela, obertasa! Spotkanie z foklorem łowickim z kapelą Napięcie

  • 01.06.2019
  • 16.30
  • Wrocław
  • Koncerty
  • Potańcówki
  • Warsztaty

Już 1 czerwca po raz kolejny ubarwimy Park Południowy ludowymi kolorami! Tym razem zabierzemy Państwa w muzyczną podróż w okolice Łowicza i Opoczna. Będzie trochę lirycznie, bardzo skocznie i jak zawsze z energicznym przytupem. Zapraszamy, spędźcie tę sobotę razem z nami!

Zaczynamy o 15.30, krótkim koncertem RDZPiT "Wrocław" oraz "Małego Wrocławia", w podczas którego zaprezentujemy między innymi tańce i piosenki z okolic Łowicza, a także wiązankę opoczyńską, która dawno już nie gościła w naszym programie.

Od godziny 16.30 kapela Napięcie poprowadzi warsztaty tańców i zabaw z okolic Łowicza w formie niescenicznej - wykorzystywanej towarzysko podczas tradycyjnych potańcówek. Poziom OPEN - zarówno osoby nie potrafiące tańczyć, jak i zaawansowani tancerze znajdą coś dla siebie ;) To doskonała okazja, żeby poznać kroki przed wieczorną zabawą.

O 18.30 rozpocznie się potańcówka, na której zagra nam do tańca kapela Napięcie. Zapraszamy wszystkich, nie tylko uczestników warsztatów ;) Chodźcie i poznajcie ten niezwykły klimat panujący na miejskich-wiejskich potańcówkach!

Jesteśmy przygotowani na wypadek deszczu!

 

Miejsce:
Park Południowy, podest koło pomnika Chopina
Wrocław

Wstęp wolny

Bez ograniczeń wiekowych

Spotkanie odbywa się w ramach projektu „Tradycyjny Wrocław. II edycja” współfinansowanego ze środków finansowych Gminy Wrocław.

Organizator:
www.zespol.wroc.pl
www.wroclaw.pl

 

Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie