Kalendarz

Garnitury z Kujawiaka – warsztaty polskich tańców tradycyjnych

  • od 24.03.2018
  • do 25.03.2018
  • Warszawa
  • Warsztaty

Piotr Zgorzelski zaprasza na warsztaty:

Na dawnej wiejskiej zabawie cykl tańców granych po kolei, bez przystanku nazywany był często "garniturem". Na Kujawach garniturem takim był m.in. Kujawiak składający się z następujących bezpośrednio po sobie, w coraz szybszym tempie, tańców w rytmie mazurkowym: chodzony - kujawiak właściwy - oberek. Tańce te przenikały niemal niepostrzeżenie jeden w drugi. Kujawiak był tańcem znanym i lubianym także poza Kujawami m.in. w Łeczyckiem, w Łowickiem, na Mazowszu.

Na warsztatach nauczymy się tańczyć taki właśnie garnitur, o którym wspominał Kolberg. Zatem Chodzony, Kujawiak i Oberek zdominują nasze weekendowe spotkanie.

Podczas warsztatów opanujemy w podstawowym zakresie kroki chodzonego, kujawiaka i oberka oraz podstawowe figury i ozdobniki do tych tańców m.in. tańczenie w parze, tańczenie po kole, wirowanie w parze w układzie otwartym i zamkniętym.

Warsztaty przewidziane są przede wszystkim dla osób początkujących i średnio-zaawansowanych.

 

Godziny zajęć:
24 marca (sobota) – 14:30–18:30
25 marca (niedziela) – 12:00–16:00

Miejsce:
Towarzystwo Polsko-Szwedzkie
Warszawa, Senatorska 11

Obowiązują zapisy mail:
ojciec.pio4@gmail.com

Koszt: 90 zł od osoby (do 21 marca) / 120 zł (po 21 marca)

Wpłaty na konto nr:
Piotr Zgorzelski 65 1240 1053 1111 0010 2755 1434 tytułem:
"AKADEMIA TAŃCA TRADYCYJNEGO Garnitury z Kujawiaka + imię i nazwisko"

Zgłoszenia: warunkiem uczestnictwa w warsztatach jest zgłoszenie mailowe (w temacie Akademia Tańca Tradycyjnego) oraz WNIESIENIE OPŁATY W FORMIE PRZELEWU do dnia 21 marca . W przypadku niezebrania się grupy warsztaty mogą zostać odwołane.

Ze względu na niewielką salę liczba miejsc ograniczona.

Na warsztaty warto wziąć wodę, ręcznik, podkoszulkę na zmianę, u dziewcząt mile widziane spódnice, no i trzeba wziąć wygodne obuwie na płaskiej podeszwie z tzw. lekkim poślizgiem (dziewczęta mogą mieć niewielki obcas). Trampki i adidasy z gumową podeszwą zostawiamy w szafie.

 

Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie
Fot. Marta Ankiersztejn