Kalendarz

Fanfara 2019. Muzyka tradycyjna Roztocza

  • od 27.08.2019
  • do 01.09.2019
  • Roztocze Gorajskie
  • Festiwale|Przeglądy
  • Potańcówki
  • Warsztaty

Festiwal F A N F A R A. Muzyka tradycyjna Zachodniego Roztocza
Chłopków i Roztocze Gorajskie
27.08–31.08.2019
Nie tylko TRĄBY i TRAKTORY!

Na końcówkę wakacji zapraszamy w Beskid Gorajski na kameralny, "domowej roboty" festiwal poświęcony uprawianiu wiejskiej muzyki i tańca. W programie wieczorne koncerty i potańcówki, prezentacje etnograficzne a przede wszystkim szkoła tradycyjnej muzyki: intensywne zajęcia śpiewacze i instrumentalne, orkiestrowe rajdy furą. Na kolację słynne łazanki.

DO TAŃCA NA DECHACH
Na wieczornych zabawach zagrają m.in:
Orkiestry dęte z Goraja, Zdziłowic i Zaburza, Orkiestra Taneczna Bonanza, Niewte, Kapela z Gisowa, kapela Pauli Kinaszewskiej, kapela Katarzyny Zedel i inni oraz jeszcze inni.

WARSZTATY
śpiew / kapela smyczkowo-dęta / orkiestra dęta / fotografia

# Kapela Fanfara (27–31.08)
Pięciodniowa sesja dla instrumentalistów chcących poznać roztoczański repertuar i style gry, popróbować wspólnej gry do tańca w składach kameralnych i bardziej rozbudowanych. Moderatorami grupy będą Remigiusz Mazur-Hanaj i Jarek Cendrowski, przy wsparciu Piotra Herdy. Zajęcia rozłożone na cały dzień

# Ośpiewać wesele – śpiew dla kobiet – (27–31.08)
Przewidujemy dwie grupy (zróżnicowane poziomem zaawansowania) pracujące w trybie całodziennym (ok 4 h dziennie) pod wspólnym kierunkiem dwu prowadzących. Główna uwaga skupiona będzie na repertuarze weselnym. Prowadzenie: Agnieszka Szokaluk-Gorczyca i Agata Harz. W programie także robocze spotkania z wybitnymi śpiewaczkami z okolicy - Janiną Pydo i Janina Chmiel. Uzupełnieniem pracy warsztatowej będą seminaria dotyczące elementów obrzędowości weselnej oraz roli pieśni i muzyki w ich przebiegu.
CZYTAJ WIĘCEJ!

# Orkiestra!
Grających na instrumentach dętych zapraszamy do współtworzenia tradycyjnej roztoczańskiej orkiestry i poznania lokalnego repertuaru tanecznego pod okiem doświadczonych orkiestrantów z regionu.

# Wstęp do orkiestry
instrumenty dęte dla początkujących

FURA! (27–28.08)
Muzyczne rajdy orkiestry dętej na okoliczne miejscowości i uprawy malin. Koncerty pod sklepami i kościołami, w dolinach i na przełęczach.


Miejsce:
Główną bazą będzie agroturystyka Pod Lipą w Chłopkowie. Dostępne będą pokoje z łazienkami oraz obszerne, zielone pole namiotowe i możliwość wyżywienia

Szczegóły, opisy warsztatów, informacje o kosztach i zapisy
www.fanfara2019.muzykaroztocza.pl

Formularz zgłoszeniowy
www.tiny.cc/fanfarazapisy

 

Organizatorzy:
Towarzystwo dla Natury i Człowieka
MuzykaRoztocza.pl

Finansowanie:
Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Lubelskiego oraz narodowego Centrum Kultury w ramach programu Etno-Polska

 

Źródło informacji:
www.ekolublin.pl/festiwal-f-a-n-f-a-r-a-2019...
– Facebook/wydarzenie