Kalendarz

Etnoklimaty – konkurs fotograficzny

  • 31.10.2019
  • konkurs, Toruń
  • Konkursy
  • Wystawy

To wydarzenie powtarza się co 7 dzień/dni aż do 2019-11-01.

Muzeum Etnograficzne w Toruniu zaprasza do udziału w 9. edycji konkursu fotograficznego „Etnoklimaty”. Prace można nadsyłać do końca października 2019 r. Na najlepsze zdjęcia czekają nagrody i miejsce na pokonkursowej wystawie.

Celem organizowanego od 2008 r. konkursu jest fotograficzna rejestracja tematów związanych z kulturami tradycyjnymi i ludowymi, wielokulturowością, współczesnymi przejawami tradycji, kulturami lokalnymi i regionalnymi, subkulturami, a także kulturą popularną. Organizatorzy zachęcają do poszukiwania różnorodności kulturowej, interesujących przejawów codzienności zarówno w najbliższym otoczeniu, jak i w miejscach, odwiedzanych podczas różnorakich podróży.

 

Aby wziąć udział w konkursie należy na adres promocja@etnomuzeum.pl przesłać zdjęcia wraz z wypełnionym formularzem zgłoszeniowym. Uczestnik może zgłosić maksymalnie 5 pojedynczych fotografii czarno-białych lub kolorowych. Prace nadsyłać można do 31 października. 9. Edycja „Etnoklimatów” rozstrzygnięta zostanie do końca listopada.

Organizatorzy przewidzieli cztery nagrody:
nagrodę główną w wysokości 1 tys. zł ufundowaną przez Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, nagrody rzeczowe za drugie i trzecie miejsce przyzna Muzeum Etnograficzne w Toruniu. Nagrodę specjalną ufundował Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu (Program Absolwent UMK), którą uhonorowane zostanie najlepsze zdjęcie wykonane przez absolwenta UMK (bon o wartości 400 zł do realizacji w salonie fotograficznym).

Prace zwycięskie i zakwalifikowane przez Jury znajdą się na pokonkursowej wystawie przygotowanej przez Muzeum Etnograficzne w Toruniu.

Regulamin i karta zgłoszeniowa:
www.etnomuzeum.pl/etnoklimaty

 

Organizatorzy:
Muzeum Etnograficzne im. Marii Znamierowskiej-Prüfferowej w Toruniu
Olenderski Park Etnograficzny w Wielkiej Nieszawce

 

Źródło informacji: 
– www.etnomuzeum.pl/etnoklimaty   
– Facebook/wydarzenie