Kalendarz

Dopływy. Spotkanie śpiewacze w Trzcińcu

  • 09.11.2019
  • 15.00
  • Trzciniek, gm. Skórzec
  • Spotkania śpiewacze

Zapraszamy na spotkanie i wspólne śpiewanie z zespołem Koła Gospodyń Wiejskich w Trzcińcu w sobotę 9 listopada. Zespół Starorzecze jedzie do Trzcińca spotkać się z zespołem i razem pośpiewać, ale też dowiedzieć się więcej o komedyjkach - spektaklach w gwarze mazowieckiej, które w Remizji (sic!) w Trzcińcu powstają i są grane od kilkudziesięciu lat! I w tej właśnie Remizji spotykamy się ze śpiewaczkami.

W czasie spotkania będzie można poznać i zaśpiewać w grupie tradycyjne pieśni liryczne, weselne i religijne. Śpiewaczki z Trzcińca zachowały rzadko już spotykaną w regionie dawną manierę śpiewu.

Śpiewaczki z Trzcińca były wielokrotnie uczestniczkami i laureatkami przeglądów kapel i śpiewaków oraz festiwali teatrów obrzędowych, a w 2011 roku dorobek zespołu Koła Gospodyń Wiejskich w Trzcińcu został uhonorowany Nagrodą im. Oskara Kolberga za zasługi dla kultury ludowej. W 2017 roku we współpracy z zespołem Starorzecze śpiewaczki prowadziły spotkania śpiewacze i występowały w Warszawie. Wybór pieśni weselnych, lirycznych i religijnych z Trzcińca został wydany przez Stowarzyszenie Katedra Kultury na płycie "Liwiec. Tradycje wokalne wschodniego Mazowsza" (II nagroda w Fonogramie Źródeł Polskiego Radia 2017).

Nagrania online:
Soundcloud/Posłuchajcie, proszę, pinie
Soundcloud/Wesele, wesele
Czas:
Spotkanie potrwa ok. 1,5 godziny.

Miejsce:
Trzciniec, gm. Skórzec, powiat siedlecki

Udział jest bezpłatny

Obowiązują zapisy poprzez wypełnienie online formularza zgłoszeniowego:
www.forms.gle...

Organizator:
Pieśni do śmierci

Działanie dofinansowane przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach projektu „DOPŁYWY. Spotkania. Pieśni”, realizowanego przez Stowarzyszenie Katedra Kultury w 2019 roku

 

Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie