Kalendarz

Będę dźwięczny! | instrumenty dęte z Kazimierzem Nitkiewiczem

  • od 17.12.2019
  • do 18.12.2019
  • Warszawa
  • Warsztaty

„Będę dźwięczny!” to cykl zajęć w Ambasadzie Muzyki Tradycyjnej poświęconych doskonaleniu śpiewu lub gry na instrumencie. Tym razem zapraszamy na intensywne dwudniowe warsztaty gry na instrumentach dętych pod okiem Kazimierza Nitkiewicza.

Granie wyższych dźwięków sprawia ci kłopot? Nie pamiętasz, jakie są chwyty na gis? Nie do końca wiesz, czy grasz G czy H? W tych i innych kwestiach pomożemy na warsztatach!

Spotkanie robocze poświęcimy doskonaleniu gry ze słuchu, improwizacji od podstaw, porozmawiamy o tajemnicy szlachetnego dźwięku oraz o tym, jak przekazywać emocje przez instrument.

Warsztaty dla grających na instrumentach dętych, przede wszystkim na trąbce, kornecie, skrzydłówce – wszystkie in B; zapraszamy również z sakshornem, tenorem, barytonem, a nawet z puzonem wentylowym lub tubą, na różnych poziomach zaawansowania. Do pracy niezbędna umiejętność przyswojenia melodii ze słuchu.

 

KAZIMIERZ NITKIEWICZ
Reżyser dźwięku, trębacz, absolwent Wydziału Reżyserii Dźwięku na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Na trąbce gra od 9 roku życia. Na taborach Domu Tańca w Sędku prowadził zajęcia "Blaszanego przedszkola" dla dorosłych oraz "Tęgiego juniora".
Gra w Warszawska Orkiestra Sentymentalna.
Jako reżyser dźwięku współpracował przy nagraniach i koncertach m.in. z Coherence Quartet, Jakubem Płużkiem, Mariką, Marcinem Pospieszalskim, New Life, Lautari, Samymi Sukami, Stevem Nashem, Stryjo, Tęgimi Chłopami czy Tomaszem Stańką.

 

Termin:
17—18/12/2019
WTOREK 18:00—21:00
ŚRODA 18:00—20:15
z krótką przerwą

Miejsce:
Ambasada Muzyki Tradycyjnej
Warszawa, ul. Jazdów 3/20

Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona, obowiązują zgłoszenia.

REZERWACJA miejsca odbywa się na podstawie rejestracji w formularzu zgłoszeniowym. Formularz zawiera też więcej informacji o zasadach uczestnictwa. Potwierdzenie rezerwacji miejsca wysyłamy najpóźniej w ciągu 48h od otrzymania zgłoszenia.
FORMULARZ zgłoszeniowy:
www.forms.gle...

 

Organizatorzy:
Fundacja Muzyka Zakorzeniona
Facebook/Muzyka Zakorzeniona
www.archiwum-gana.pl
Facebook/Archiwum Gana     
Fundacja Czas Tradycji
Facebook/Akademia Tańca Tradycyjnego / Polish Academy of Traditional Dance
Facebook/Taniec Tradycyjny PL
– Ambasada Muzyki Tradycyjnej
Facebook/ambasadamuzykitradycyjnej
– Dom Tańca
www.domtanca.art.pl
Facebook/Domtanca

Wydarzenie jest finansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu promocji Twórczości

Domek nr 3/20 przy ul. Jazdów jest wykorzystywany na cele kulturalno-społeczne przez Stowarzyszenie „Dom Tańca” dzięki pomocy Miasta Stołecznego Warszawy – Dzielnicy Śródmieście.

 

Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie