Kalendarz

Bal bardzo ważnych osób – VIP party

  • 04.03.2019
  • 21.00
  • Warszawa
  • Potańcówki

Drogi i wpływowy Przyjacielu! Ostatkowy tydzień należy zacząć z pompą. Zapraszamy na poniedziałkowy bal osobistości! Swój udział zapowiedzieli już wybitni prominenci, więc musisz pojawić się i Ty!
Pamiętaj, by stawić się cognito i w pełnym rynsztunku. Na ten wyjątkowy wieczór warto przywołać swój najbardziej rozpoznawalny image, aby inni goście bez zająknienia mogli zagadnąć Cię po imieniu.

Dla bardzo ważnych VIPów zagra Kożuch.

 

Na ostatniej karnawałowej potańcówce w Ambasadzie Muzyki Tradycyjnej zabrzmi muzyka ze wszystkich stron Łodzi. Będą starodawne melodie z łowickiego, łęczyckiego, rawskiego, sieradzkiego i kaliskiego, a ich ogrywaniem* zajmą się muzycy z kapeli Kożuch. Karnawałowy strój wskazany.

Kożuch
Kapela w składzie:
Maria Stępień – skrzypce, basy
Marcin Lorenc – skrzypce, basy
Jakub Korona – baraban, bębenek obręczowy

Okolice Łodzi to tętniące tradycją muzyczne serce Polski. To właśnie z brzmień tego regionu czerpie kapela Kożuch, zespół folkowy grający muzykę, która w pełen wrażliwości i energii sposób łączy różnorodne muzycznie tradycje, m.in. łęczycką, łowicką, opoczyńską, rawską oraz sieradzką. Nieustanną inspiracją są dla Kożucha archiwalne zapisy nagrań muzyki tradycyjnej oraz jej wielcy mistrzowie - łęczycki skrzypek Tadeusz Kubiak wraz jego kapelą oraz łowicki harmonista Sławomir Czekalski grający w kapeli Dobrzeliniacy.
   W swojej twórczości kapela łączy to co najlepsze w muzyce folkowej – tradycyjne rytmy zasłyszane u największych wiejskich mistrzów oraz wrażliwość i spontaniczność charakteryzującą muzyków nowego pokolenia. To dojrzałe muzycznie połączenie zaowocowało wieloma sukcesami: w 2012 Kapela Kożuch zdobyła drugą nagrodę w konkursie Stara Tradycja oraz nagrodę Baszta w kategorii folklor rekonstruowany na 46. Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu. W 2016 roku muzycy zostali laureatami Grand Prix XIX Konkursu Muzyki Folkowej Polskiego Radia „Nowa Tradycja”.

*improwizacja w terminologii wiejskiej

 

Miejsce:
Ambasada Muzyki Tradycyjnej
Warszawa, ul. Jazdów 3/20

Wejście: 20 zł

 

Organizator:
– Ambasada Muzyki Tradycyjnej
Facebook/ambasadamuzykitradycyjnej
– Dom Tańca
www.domtanca.art.pl
Facebook/Domtanca

Domek nr 3/20 przy ul. Jazdów jest wykorzystywany na cele kulturalno-społeczne przez Stowarzyszenie „Dom Tańca” dzięki pomocy Miasta Stołecznego Warszawy – Dzielnicy Śródmieście.

Pomóż Ambasadzie Muzyki Tradycyjnej działać.
Ambasada utrzymuje się jedynie z datków i z pracy wolontariuszy. Wesprzyj i Ty.

 

Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie