Kalendarz

Akordeon dla grających z Jakubem Zimończykiem

  • 05.02.2018
  • 19.15
  • Warszawa
  • Warsztaty

To wydarzenie powtarza się co 7 dzień/dni aż do 2018-02-05.

Ambasada Muzyki Tradycyjnej zaprasza wszystkich chętnych do nauki gry na akordeonie lub harmonii trzyrzędowej z Jakubem Zimończykiem.

Warsztaty są kierowane do osób, które znają już swój instrument. Można przyjść z harmonią trzyrzędową, akordeonem klawiszowym i guzikowym albo rosyjskim bajanem. Na warsztatach skupimy się na technice grania muzyki tanecznej na podstawie wybranych melodii, ale też nauczymy się jak działają wszelkiego rodzaju cyje.

 

JAKUB ZIMOŃCZYK - harmonista. Uczył się grać od Piotra Gacy, Tadeusza Lipca oraz z archiwalnych nagrań. Wielbiciel muzyki Małopolski Północnej, a szczególnie pogranicza opoczyńsko-radomskiego oraz polskiej muzyki dwudziestolecie międzywojennego. Od kilku miesięcy uczy grać początkujących muzykantów w Ambasadzie Muzyki Tradycyjnej na warszawskim Jazdowie.

 

Terminy:
6 PONIEDZIAŁKÓW
19:15-20:45
Pierwsze zajęcia: 15 stycznia 2018
Ostatnie zajęcia: 19 lutego 2018
Cykl składa się z 6 spotkań.

Miejsce:
Ambasada Muzyki Tradycyjnej
Warszawa, Domek przy ul. Jazdów 3/20

Koszt cyklu: 240 zł
Na warsztaty obowiązują zgłoszenia.
Liczba miejsc ograniczona.
Zapisy: https://goo.gl/forms/I57MLc45MExtnWrT2

 

Organizator:
– Ambasada Muzyki Tradycyjnej
Facebook/ambasadamuzykitradycyjnej
– Dom Tańca
www.domtanca.art.pl
Facebook/Domtanca 

Wydarzenie realizowane w ramach zadania „Ambasada Muzyki Tradycyjnej 2017”. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Miasta Stołecznego Warszawa.

Domek nr 3/20 przy ul. Jazdów jest wykorzystywany na cele kulturalno-społeczne przez Stowarzyszenie „Dom Tańca” dzięki pomocy Miasta Stołecznego Warszawy – Dzielnicy Śródmieście

 

Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie