Aktualność

Konkurs „Od fonografu do smartfona”

„Od fonografu do smartfona”. Badacze tradycji muzycznych w XXI wieku

Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu zaprasza młodzież i dorosłych do udziału w ogólnopolskim konkursie na audiowizualne nagranie etnograficzne, ukazujące i utrwalające wybrany aspekt lokalnej tradycji muzycznej.

Zasady udziału w konkursie są proste: za pomocą dostępnego urządzenia multimedialnego (np. kamera, aparat fotograficzny, tablet, smartfon) należy nagrać materiał audiowizualny – film, w którym tematem przewodnim będzie wybrany aspekt lokalnej tradycji muzycznej, kultywowanej na terenach polskich (muzykowanie kapeli, przyśpiewki wykonywane przez śpiewaka/śpiewaczkę, obrzędy, święta rodzinne i doroczne, itd.).

Nagranie – film powinno być nie krótsze niż 2 minuty i nie dłuższe niż 5 minut. Zgłoszenie należy przesłać korzystając z formularza zgłoszeniowego.

Zgłoszenia będą przyjmowane w trzech kategoriach wiekowych:
1) 15–19 lat (uczniowie szkół średnich)
2) 20–26 lat
3) powyżej 26 lat

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody finansowe. Spośród nadesłanych zgłoszeń Komisja konkursowa wyłoni autorów, którym przyzna nagrody za zajęcie I, II, III miejsca oraz wyróżnień. I miejsce – 1500 zł, II miejsce – 1000 zł, III miejsce – 700 zł, wyróżnienia – liczba i kwota do decyzji Komisji konkursowej.
Wyróżnione nagrania konkursowe – filmy będą udostępnione na wystawie czasowej „Sobiescy – zachowane w dźwiękach” a także na muzealnej stronie internetowej i na kanale youtube MLIM w Szydłowcu. Wybrane nagrania – filmy będą udostępnione w panelach dotykowych na muzealnych wystawach stałych i/lub czasowych.

NAGRAJ FILM I WYGRAJ KONKURS!

Konkurs jest organizowany w ramach projektu „Sobiescy – zachowane w dźwiękach”, realizowanego przez Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu z budżetu Samorządu Województwa Mazowieckiego w roku Jubileuszu 50-lecia powołania MLIM w Szydłowcu.

Regulamin i oraz karty zgłoszeniowe do pobrania na stronie: www.muzeuminstrumentow.pl...

Zgłoszenia można wysyłać do 30 października 2018 r.
Ogłoszenie wyników 6 grudnia 2018 r.


Organizator:
– Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu
ul. Gen J. Sowińskiego 2, 26-500 Szydłowiec
www.muzeuminstrumentow.pl
Facebook/Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu

 

Źródło informacji:
– materiały przesłane przez organizatorów
– www.muzeuminstrumentow.pl...
– Facebook/wydarzenie

 

Wróć